domov             foto a cenník          mail         okolie              kontakt

 

 
Text Box: Ubytovanie v súkromí

   +421 908 348 507, +421 907 085 604

 

Inka

 

Orava, malebný kraj severného Slovenska, je príťažlivá pre každého návštevníka. Uspokojí tak milovníkov historických a stavebných pamiatok ako aj milovníkov prírodných krás a turistiky. Opisovaná oblasť sa vyznačuje pestrou paletou možností pešej i lyžiarskej turistiky ako v letnom, tak aj v zimnom období.

 

Po celý rok je tu veľa možností vychádzok do prekrásnej prírody. Možnosť návštevy múzeí, galérií, Oravskej priehrady, Oravského hradu, termálneho kúpaliska Oravice, Roháče.

Celoročná možnosť turistiky, v zime lyžovanie v okolitých strediskách s umelým snehom a nočným lyžovaním

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na ORAVSKEJ PRIEHRADE si prídu na svoje vyznavači vodných športov - surfovania, jazdy na vodných lyžiach či vodných skútroch. Priehrada sa rozprestiera na ploche 35 ha. Priemerná hĺbka je 15m. Vzdialenosť 10 km
Oravská priehrada

Termálne kúpalisko Oravice
Vo vzdialenosti 16 km je termálne kúpalisko ORAVICE a MEANDER PARK s celoročnou prevádzkou. Liečivý prameň vyviera z hĺbky 1606 m s výdatnosťou 120 l/s. Voda má liečivé účinky na rôzne choroby.

ZÁPADNÉ TATRY - ROHÁČE - Centrum zimných športov a letnej turistiky. V lete okrem množstva turistických trás možnosť výletu na lanovke v Spálenej doline. V zime je známe hlavne lyžiarske stredisko Zverovka-Spálená. Vzdialenosť 35 km.
Roháčske plesá

  
Skanzen oravskej dediny Zuberec
Skanzen Oravskej dediny - ZUBEREC Trvalá a komplexná expozícia ľudovej architektúry a bývania /mlyn, kostol, prízemné domy, modrotlačová dielňa/  ukazuje na jednom mieste celý komplex hmotných dokladov z obdobia feudalizmu a kapitalizmu. Vzdialenosť 35 km.

 
V obci Oravský Podzámok (34 km) na 112 m vysokom brale nad riekou Orava čnie rozsiahly ORAVSKÝ HRAD z 13. storočia. Interiér je z obdobia gotiky, renesancie a romantizmu. Na hrade je expozícia Oravského múzea.
Oravský hrad

 
Drevený gotický kostol v Tvrdošíne
V TVRDOŠÍNE vo vzdialenosti 11 km je drevený gotický kostol z 15. storočia.  Verejnosti je sprístupnený počas letného  obdobia. 

  
Pre vášnivých rybárov je región Oravy doslova rajom. Široké možnosti ponúka rieka ORAVA ako aj ORAVSKÁ PRIEHRADA
Rybačka na rieke Orava

 
Cykloturizmus
Horská cyklistika
je šport vhodný pre celú rodinu. Okolie Trstenej ponúka vhodné cyklotrasy nielen pre rekreačných jazdcov ale aj pre náročných.

  
Lyžiarske stredisko BREZOVICA. Vzdialenosť 10 km . Svahy sú umelo upravované a mechanicky zasnežované. Vlek premáva od 9.00 do 16.00 hodiny. Pri dolnej stanici vleku s dĺžkou 750 m je požičovňa lyží.
Lyžiarske stredisko Brezovica

 
Lyžiarske stredisko Brezovica 
Lyžiarske stredisko UHLISKÁ v Nižnej. Vzdialenosť 17 km . Svahy na Prasatíne majú dĺžku 1 300 m, trate sú umelo upravované a mechanicky zasnežované.

  
Lyžiarske stredisko MEANDER SKIPARK v Oraviciach má svah s dĺžkou 1 100 m. Moderná sedačková lanovka s dojazdom priamo pri aquaparku v Oraviciach. Vzdialenosť 16 km. 
Nové  stredisko s lanovkou v Oraviciach

 
Pohľad na Zuberec pod vrcholmi Roháčov
Vo vzdialenosti 31  km je ZUBEREC kde sa nachádza viacero lyžiarskych stredísk  - Janovky, Milotín. V ponuke je aj večerné lyžovania na umelo zasnežovaných svahoch.

  
 Lyžiarske stredisko KUBÍNSKA HOĽA  (48 km). Celková dĺžka zjazdoviek je viac ako 3 km. Nachádza sa tu 1 lanovka a 7 vlekov. Obtiažnosti svahov sú od detí a začiatočníkov až po profesionálov.
Lyžiarske stredisko Kubínska Hoľa

 
Lyžiarske stredisko Zverovka-Spálená
ZVEROVKA-SPÁLENÁ - Centrum zimných športov v Roháčoch. K dispozícii je sedačková lanovka a viacero vlekov. V areáli sú aj bežecké trate. Vzdialenosť 37 km.

 
Lyžiarske stredisko KUZMÍNOVO vo vzdialenosti 42 km je priamo v meste Dolný Kubín. Okrem zjazdovky sú tu upravené aj bežecké trate v dĺžke 5 km.
Lyžiarske stredisko Kuzmínovo

 
Lyžiarske bežecké trate alt="Lyžiarske bežecké trate" v:shapes="_x0000_i1041">
Beh na lyžiach
je šport vhodný pre celú rodinu. Okolie Trstenej a Roháčov ponúka vhodné upravené lyžiarske trasy nielen pre rekreačných bežcov ale aj pre náročných aktívnych vyznavačov tohoto zimného športu.

 

Zaujímavé linky:

www.oravaweb.sk

stránky o aktivitách na Orave

www.orava.sk

informačný server o regióne Orava

www.trstena.sk

stránky mesta Trstená

www.tvrdosin.sk

stránky mesta Tvrdošín

www.oravatic.sk

Turistická Informačná Kancelária v Trstenej

www.meanderpark.sk

Aquapark Meander Park v Oraviciach

www.tatralandia.sk

Aquapark Tatralandia v Liptovskom Mikuláši

www.meanderskipark.sk

Lyžiarske stredisko v Oraviciach

www.tatrawestsro.sk

Lyžiarske stredisko Zverovka - Spálená

www.skikubinskahola.sk

Lyžiarske stredisko Kubínska Hoľa

www.oravskagaleria.sk

stránky Oravskej galérie

www.oravamuzeum.sk

stránky Oravského múzea